Zawsze zanim polecę jakieś rozwiązanie, sama je testuję. Dzisiaj tj. 4 stycznia 2019 zrobiłam kolejny test oceniający predyspozycje.  Test bazuje na założeniach teorii Hollanda. Zachęcam do samodzielnego wypełnienia  na stronie:  https://mlodziwlodzi.pl/kompetencjometr
Moje wyniki i cała prawda o mnie (?) 🙂

TYP SPOŁECZNY: wynik wysoki

Ponad wszystko pragniesz pokoju na świecie. Chcesz żeby wszyscy byli szczęśliwi, nie krzywdzili zwierzątek i nie deptali trawników. O to właśnie będziesz walczyć, a przynajmniej pracować nad tym, bo przecież pacyfistyczne przekonania nie pozwalają na „walkę”. Empatia to twoje drugie imię, nad łóżkiem masz plakat z jednorożcem. Chcesz czuć się potrzebny – odszukaj więc tych, którzy bardzo Cię potrzebują! Znajdziesz ich z łatwością, bo naprawdę potrafisz słuchać. Spełniając dobre uczynki – sam poczujesz się spełniony. Jesteś takim dobrym człowiekiem, za jakiego ma cię twój pies. Jedyny problem w tym, że radzisz sobie z elektroniką tak samo „dobrze” jak on.
Wymiatasz w obszarach: uzdolnienia werbalne, zdolność do pracy z ludźmi, pomaganie, nauczanie, uzdolnienia handlowe, empatia.

Nie ma szału z: umiejętnościami manualnymi, wiedzą techniczną i naukową, wykorzystywaniem logiki zamiast uczuć przy rozwiązywaniu problemów.

TYP BADAWCZY: wynik wysoki

Wciąż wierzysz w rzeczy, których nie da się znaleźć w Google. Nie ufasz, gdy ktoś mówi, że czegoś się „nie da” – to, że on nie potrafi, nie znaczy, że tobie się nie uda! Zdarza Ci się nie spać przez tydzień, bo rozwiązanie jest już blisko, a przynajmniej przez chwilę było. Wiesz, że w bibliotekach nie straszy w nocy, sprawdzałeś przecież niejednokrotnie (głupie filmy przygodowe dla mas kłamią!). Nie przejmuj się, że czasami nikt nie rozumie co mówisz, ani, że zdarza Ci się założyć dwie różne skarpetki. To przecież nie będzie miało znaczenia, gdy na Twojej półce stanie Nagroda Nobla.
Wymiatasz w obszarach: zdolność do abstrakcyjnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów, zdolności intelektualne, umiejętność korzystania z zasobów informacji, precyzja, dociekliwość.
Nie ma szału z: byciem towarzyskim, tradycjonalizmem, dostrzeżeniem prostoty w sytuacji, cechami przywódczymi, umiejętnościami perswazji.

TYP REALISTYCZNY: wynik wysoki

Będziesz naprawiać świat! A przynajmniej jego części. Jesteś niczym McGywer! Potrafisz rozkręcić komputer na części i złożyć go z powrotem z połowy elementów, tak by działał dwa razy szybciej. Z pozostałych śrubek i spinki do włosów zrobisz helikopter. Efekt będzie olśniewający! I o to chodzi – najszczęśliwszy jesteś kiedy widać efekty twojej pracy, rzeczywistą zmianę. Obsługa maszyn i urządzeń to dla ciebie wciąż taka sama frajda jak wtedy, gdy dostałeś pierwszą kolejkę elektryczną. Jeśli nie maszyny, mogą też być rośliny i zwierzęta, byle nie inni ludzie (rozmawiając przecież nie można się skupić na prawdziwej pracy). Wieczorem pójdziesz pobiegać – nie dla zdrowia, po prostu lubisz to uczucie zmęczenia mięśni.
Wymiatasz w obszarach: koordynacja ruchowa, zręczność, zdolności techniczne, mechaniczne, inteligencja, opanowanie, logika myślenia
Nie ma szału z: umiejętnościami społecznymi i oświatowymi, czasami nadmiernie podporządkowujesz się innym, identyfikowaniem z osobami posiadającymi władzę, wywieraniem wpływu na innych.
 
ŚWIAT MOŻESZ PODBIĆ JAKO: DORADCA ZAWODOWY, FIZYKOTERAPEUTA, BIBLIOTEKARZ, HOSTESSA, KSIĄDZ, KELNER, LEKARZ, LOGOPEDA, MASAŻYSTA, NAUCZYCIEL, OPIEKUN SPOŁECZNY, PSYCHOLOG, PRACOWNIK SOCJALNY, POLICJANT, RATOWNIK, PIELĘGNIARKA, SĘDZIA, STEWARDESA, TRENER.Zrzut ekranu 2019-01-4 o 18.45.59
Zrobiłam kolejny test – jak się tu nie zgodzić 🙂