Jeśli rozważasz udział w szkoleniu otwartym z prowadzenia rozmów rekrutacyjnych, zastanów się czy za podobny budżet nie skorzystasz więcej z Formuły 1:1.

W ostatnim czasie kilkakrotnie realizowałam z Klientami podobny schemat rozwoju umiejętności prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Może kogoś z Państwa zainteresuje taka forma. Skuteczność bardzo duża.

  • Etap I. Mini szkolenie połączone z analizą aplikacji kandydatów.

Spotykam się na ok. 5 godzin ze szkolonym, przeprowadzamy bardzo dopasowane do jego potrzeb szkolenie. M.in. pojawiają się wątki przygotowania scenariusza rozmowy, koniecznych i ewentualnych pytań, sposoby oceniania kandydata, wiarygodności, dopasowania.

  • Etap II. Wspólna rekrutacja.

Po kilku dniach od pierwszego etapu spotykamy się w terminie umówionych spotkań z kandydatami w prawdziwej rekrutacji u Klienta. Kandydaci są umówieni w odstępach godzinnych. Pierwszą rozmowę przeprowadza Klient lub ja w zależności od chęci klienta. Po rozmowie omawiamy nasze spostrzeżenia, użyte metody i oceniamy kandydata. Dwie kolejne rozmowy prowadzimy na zmianę, uzgadniamy bezpieczne warunki wejścia w rozmowę przeze mnie lub Klienta. Ostatnią rozmowę prowadzi sam Klient.  Na koniec podsumowujemy wszystkie spotkania i uzgadniamy rekomendacje kandydatów do kolejnego etapu rekrutacji.  Podsumowujemy też jakość prowadzonych spotkań.

Szkolenie otwarte to szkolenie w którym udział biorą osoby z rożnych firm. Jest prowadzone zgodnie z programem, na który uczestnik nie ma wpływu. Ze szkoleń otwartych korzystają firmy w których nie ma wystarczająco dużej grupy do przeprowadzenia szkolenia zamkniętego – czyli dedykowanego wyłącznie pracownikom z tej konkretnej firmy.  Niewątpliwym plusem szkoleń otartych jest możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami z różnych organizacji.

Formuła 1:1 czy szkolenie otwarte z prowadzenia rozmów rekrutacyjnych?